top of page

Salesforce Nedir?


Salesforce, dünyanın 1 numaralı Customer Relationship Management (CRM) - Müşteri İlişkileri Yönetimi platformudur. Bu platform, herhangi ölçekteki bir firmanın Satış, Pazarlama, Servis, E-Ticaret gibi alanlardaki ihtiyaçlarını bütünleşik bir yapı altında sağlayan ve müşteri memnuniyetini arttırmayı hedefleyen ürünleri içerir. Özetle söylemek gerekirse Salesforce firmaları ve müşterilerini bir araya getiren çözümler sunar.


1999 yılında kurulan Salesforce, kurucusu Marc Benioff'un liderliğinde o zaman için tamamen vizyoner bir yaklaşımla tamamen ve sadece bulutta çalışacak bir mimari üzerinde ürünlerini geliştirdi. Bugün Salesforce, 150.000'i aşkın müşteriye sahip, 2020'de 17.1 Milyar dolar gelir elde etmiş, Amerika Dow Jones endeksine girmeyi başarmış, güçlü ürünlerinin yanısıra sosyal ve hayırseverlik alanlarında da model olarak görülen bir firma konumuna gelmiştir. Salesforce üst üste 7 kez IDC tarafından dünyanın 1 numaralı CRM platformu olarak seçilmiş ve pazar payında önemli üstünlüğünü korumaya devam etmiştir:


Salesforce CRM Market Share - IDC
Salesforce CRM Market Share


Salesforce, zaman içinde yaptığı satın almalarla ürün ailesine sektöründe lider bir çok ürünü katarak bugün Satış, Servis, Pazarlama, E-Ticaret, Entegrasyon, İş Zekası ve Uygulama Geliştirme Platformu alanlarında farklı ve güçlü çözümler sunmaktadır. Bunlar aşağıdaki gibi özetlenebilir:


Neden Salesforce?


Salesforce, ürünlerini kullanan müşterilerine aşağıdaki temel faydaları sağlamaktadır:

  1. İnovasyon

  2. Güçlü Platform

  3. Üretkenlik

  4. Mobil Erişim

  5. Geniş Ekosistem

Salesforce ürünlerinin firmanıza nasıl katkı sağlayabileceği konusunda 15 yılı aşkın süredir CRM alanında çözümler sunan ekibimizle temasa geçin.

Comentários


Os comentários foram desativados.
bottom of page